top of page

Zápisky budúcej nevesty *7

Prvé stretnutie s agentúrou Happy Feet

A ako to vlastne celé prebiehalo? Vôbec som netušila, čo mám od prvého stretnutia očakávať. Išla som tam viac menej nepripravene, mala len veľmi nejasné predstavy a pár stiahnutných fotiek v mobile, ktoré sa mi náhodou zobrazili na mojej facebookovej stránke a mne sa zapáčili...Z predchádzajúcich zápiskov Vám musí byť zrejmé, že sme so snúbencom vedeli len to, že chceme svadbu na Slovensku, najlepšie v tom spomínanom netradičnom termíne.


Moje očakávania teda boli nasledujúce...cca pol hodinka stretnutia v kamarátskom duchu, čajíček, kávička a prosba o pomoc pri hľadaní miestnosti na nami stanovený termín. V skutočnosti, bolo tých pol hodiniek o čosi viac, avšak stále v kamarátskej, príjemnej atmosfére. V zásade som nemala pocit žiadneho nátlaku a nutnosti sa ihneď rozhodnúť. Aby sme si utvorili lepší obraz o sebe navzájom, teda ja o Nikole, čo ponúka a dokáže vybaviť a ona o mne, aké mám požiadavky a predstavy, prešli sme si ňou vopred pripravený zoznam povinnosti, ktorému by sme sa bez ohľadu na to, kto ich bude vybavovať, nevyhli. Môžem Vás ubezpečiť, že po jeho prejdení a predstavení všetkých vybavovačiek, to chcelo požiť aj niečo silnejšie na prečistenie mysle (bylinkový čaj zrazu nebol postačujúci)... :)


Ale nie, žarty bokom... skôr, či neskôr si budete musieť zodpovedať viaceré otázky, k svadobným prípravám to jednoducho patrí. Tak schválne: počet hostí?, predstava o mieste svadby, či to bude svadba v kostole, na úrade, niekde vonku v blízkosti hostiny?, predstava o výzdobe?, aké priestory by sa k nej najviac hodili? (niečo romantické, elegantné, štýlové, moderné, vintage, veľa dreva, biele steny...), chcete DJ-a alebo živú hudbu?, šaty a svadobný oblek si budete požičiavať, kupovať alebo šiť?, akú máte predstavu o fotografovi?, požadujete kameramana?, čo zákusky?, candy bar? chcete fotokútik alebo iný program na svadbu?, pozvánky?, vizáž a účes doma alebo v salóne?, odvoz svadobných hostí a Vás samotných?, aký je Váš približný finančný budget?... Ja som sa v zásade zamotala už pri prvej otázke.


Nikola mi teda svojím prístupom priblížila o čom je celé svadobné plánovanie tam kde som si nebola istá a nevedela zodpovedať predstavy sme si jednoducho dali otáznik a mali sme si to so snúbencom premyslieť. Služby a dodávateľov, ktorých je nevyhnutné vybaviť vopred a objednať na konkrétny termín, mi sľúbila zaslať na email, aby sme si ich prácu mohli prezrieť. Avšak prirodzene úplne najskôr, sme sa zamerali na výber a rezrváciu vhodného svadobného miesta. Naše stretnutie sme ukončili s tým, že mi v najbližšej dobe zašle výber viacerých možných miest, ktoré by sa najviac približovali predstavám a požiadavkám, o ktorých sme v priebehu stretnutia toľko diskutovali.naj príspevky
nedávne príspevky
archív
sleduj
  • Facebook Basic Square
bottom of page